| YoyoAli1234 a întrebat:

Am 14 ani! Fac sport in fiecare zi(nu excesiv) si nu inteleg de ce, inainte nu pățeam așa si acum 4 luni am inceput sa inghit greu. Sper sa nu fie grav sau ceva de genul ca de mâncat pot mânca dar mai greu si gen cand vreau sa înghit, înghit mai greoi dar tot înghit

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce simti? probabil e doar o iritare a esofagului din cauza unei infectii bacteriene sau virale

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are legătură cu sportul.

| CodrutElian1990 a răspuns:

N-are a face sportul cu inghititul. Vorbeste cu parintii, poate trebuie sa mergi la un ORL-ist.