| Foxx_Flavius_1992 a întrebat:

Salut, simt ca ma deranjeaza tiroida. Nu am putut manca nimic astazi de teama sa nu ma inec decat lichide(smantana, iaurt, ciocolata, miere). Am mancat o bucatica de paine si am inceput sa tusesc tare. Ma voi duce luni la medicul de familie, dar pana atunci vreau sa stiu cum as putea sa o calmez. Ma deranjeaza in fiecare clipa, dar mai tare atunci cand inghit. Eu deja sunt putin fagofobic, adica la fiecare inghititura simt ca ma inec cu mancare. totusi nu imi pare ca "deranjarea" asta sa fie ceva pe fond psihic pentru ca pur si simplu o simt acolo ca ma deranjeaza, ba chiar ma doare uneori. Intrebarea este: Cum as putea sa o calmez pana luni, cand voi merge la medicul de familie? Suna stupid, dar e posibil sa se mareasca si sa ma sufoce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inlocuiesti uleiul normal cu de nuca in salata ar schimba mult lucrurile, medicii de familie nu iti dau niciodata iod.

| Foxx_Flavius_1992 explică (pentru anonim_4396):

Problema e ca nu pot manca nimic solid, nici macar salata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Foxx_Flavius_1992):

Cred ca sunt amigdalele, e foarte greu sa te doara acolo.
la urgente cum spune bpbycabestever e mereu cineva acolo care macar te poate linisti. nu trebuie sa iti fie rusine de multe ori stau ore degeaba acolo. apoi luni stii daca sa iti iei tratamentul de la endocrine sau de la orlhappy

| BpBycaBestEVer a răspuns:

Ti-as sugera sa nu mai astepti pana luni si sa te duci la URGENTA la spital! Nu pare ceva ce ar putea fi neglijat!

| Foxx_Flavius_1992 explică (pentru BpBycaBestEVer):

Nu stiu. asa ma gandeam si eu azi dar cei din jur mi-au spus ca nu are ce sa se intample pana luni.

| BpBycaBestEVer a răspuns (pentru Foxx_Flavius_1992):

Ti-am zis.De ce sa risti pentru o nimica toata? Du-te cat de repede posibil la URGENTA la un specialist si vezi ce spune.Nu este ceva de NEGLIJAT.Nu ai ce pierde daca te duci, dar daca nu te duci si doamne fereste se intampla ceva....AI CE PIERDE!