| Malloryy a întrebat:

Am o problema foarte grava! M-am indragostit de prietenul iubitului meu. Stiu ca suna oribil, imi dau seama cat de grav e, dar nu stiu cum sa mai controlez asta. Sunt cu iubitul meu de 4 ani iar acest prieten a aparut in viata noastra de cateva luni. La inceput il vedeam ca pe un amic bun, dar treptat am inceput sa-l admir foarte mult si acum pare ca il plac foarte tare. Am incercat sa uit de asta, gandindu-ma cat de nasol e.dar il visez aproape in fiecare noapte. Sincer, cred ca si el ma place. Nu stiu daca inteleg eu gresit, dar ma priveste intr-un mod ciudat, are foarte mare grija de mine, vrea mereu sa ma faca sa ma simt bine..intr-un mod excesiv, uneori imi scrie, etc. E adevarat ca relatia cu iubitul meu s-a racit, dar imi vine foarte greu sa ma despart de el. Plus ca nu stiu ce s-ar rezolva. ei doi ies mereu impreuna..nu as putea sa fiu cu prietenul lui...ar fi aiurea.Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| LoveSleep a răspuns:

Habar nu au ce zic ăștia, ignoră-i.
Ce trebuie să faci tu, e să vorbești cu prietenul tău și să-i spui toate astea. O să fie nașpa, dar e singura ta opțiune. După care te duci la celălat și îi spui și lui aceleași lucruri.
Nu știu de ce toată lumea alege să-și complice viața inutil. Nu cred că ai peste 30 de ani, deci ești încă mică și nu merită să te chinui cu probleme de genul. Amândoi știm că e imposibil ca după toate astea, poate fi totul bine între tine și actualul prieten. E inutil să te chinui să nu te gândești la celălalt tip, pentru că o să o faci oricum și pentru că într-un final o să ajungi tot la o despărțire. Și chiar dacă prietenul lui nu te-ar plăcea sau nu ar vrea să își piardă prietenia cu el și să fie cu tine, e mult mai ok să te desparți de actualul prieten. O chestie de genul e un semn bun că ar trebui să o faci.

11 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Rupe pisica în două cât mai ai timp. Dacă o mai lungești așa, iese urât, și veți pleca din asta ca trei indivizi care în cel mai fericit caz nu le mai pasă unul de altul. Și e păcat.

| Malloryy explică (pentru mihai69):

sad stiu ce zici. dar ce sa fac? ce vrei sa zici prin rupe pisica? laughing))

| mihai69 a răspuns:

Separă-te de actualul. După aceea, vezi cum decurg lucrurile cu „amicul" său.
Ar putea fi și un „test" (de fidelitate) - și dacă nu faci așa, sigur îl pici.
Oricum, odată liberă, deja nu va mai conta dacă te combini sau nu cu amicul.
Un lucru e cert - deși are patru ani, relația ta actuală e pe terminate. Nu merită să vă mai amăgiți degeaba. E pierdere de timp și nervi. E păcat. Bucură-te că a fost, memorează clipele frumoase și mergeți mai departe fiecare pe drumul său.

| Freya1 a răspuns:

Daca tu ai reusit sa te indragostesti de altcineva e clar ca intre tine si iubitul tau nu prea mai sunt sentimente cel putin nu din partea ta si nu este corect.
Cu actualul te-ai obisnuit de aceia tie greu sa il lasi dar gandeste-te un pic e corect sa stau cu el sa te gandesti la altul? Nu e bine nici pentru el si nici pentru psihicul tau.

| GoldenZenith a răspuns:

Evita-l pe tipul respectiv. Nu este bine pentru niciunul dintre voi să evolueze lucrurile în directia care nu trebuie. Nu ar fi corect nici fata de iubitul tau, oricât de mult s-ar fi răcit relația voastră, nici fata de tine. Nu fi una din acele fete care tradeaza pentru prietenul iubitului lor.
Găsește-ti altă ocupație, învață, fa ceva constructiv happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii femeie cu demnitate tine o distanță între tine și prietenul iubitului tău dacă el vede că tu ridici coada imediat e pe tine. Nu strica o relație de 4 ani pentru o aventura mai ales că ar fi groaznic pentru iubitul tau să-și piardă iubita și amicul dintr-o lovitură.
Dacă relația ta nu mai merge și vrei sa o închei... termina într-un mod elegant și frumos...și daca tii morțiș să intri într-o relație cu "ispita" așteaptă o perioada (după ce ai terminat relația cu actualul) vezi ce vine și din partea,, ispitei,, laughingapoi treci la treabă daca va e scris să fi-ti impeuna vine totul de la sinehappy

| nicusor222 a răspuns:

Draga domnisoara, ceea ce faci tu e foarte urat din partea ta. Ceea ce faceti voi e o mare nesimtire.
Tine minte un lucruwinking Daca relatia dintre voi s-a racit du-te de cauta altul da nici sa nu te gandesti la prietenul lui, iar ce aud ca face el e un mare jegos. Nu te arunca asa usor ca ala nu ii e prieten si poate un mistocar sa isi bata joc de voi... baietii in general se aventureaza repede cand vad una frumoasawinking iar tu daca esti fata serioasa stai in banca ta. Stai naiba potolita si gaseste altul ca e mult mai ok. Si mie sa imi faca iubita mea asa ceva cu "prietenul" meu pfoaa. Ia gandeste invers sa fi tu cu o prietena frumoasa si care arata bine... tu sa ti la el 4 ani alea alea si dupa sa te hoteasca si sa vrea mai mult cu ea si tu sa ramai de fraierawinking sari in sus si pe prietena ta o strangi de gat. Deci te rog frumos. Intelege si gandeste ce e frumos ca nu e bine ce iasa din aceasta prostie pe care eu te consider vinovata.

| Malloryy explică (pentru nicusor222):

Imi dau si eu seama cat de grav e. Nu se pune prb sa fiu cu prietenul lui. Dar nu stiu ce sa fac. Nu stiu cum sa rezolv asta. Pe bune..chiar incerc sa il uit. Dar nu pot sad

| nicusor222 a răspuns (pentru Malloryy):

Urgent si dai dovada de fata fata serioasa. Nu ii mai raspunde la nimic si nu te mai uita la el... e genul de baiat jegos. Cum sa ii faci asta prietenului tau. Deci te rog frumos ca nu e frumos sa iti bati joc asa. Uita de el pentru totdeauna.

| nicusor222 a răspuns (pentru nicusor222):

E cel mai dureros daca faci prostia asta. Gandeste sa fi in locul lui... termina cu derbedeul ala. Spune-i prietenului tau ce face "prietenul hot" ca ala il vinde la colt de strada. Pacat de voi... aveti 4 ani.

| JustAskingBruh a răspuns:

Il nenorocesti pe iubitul tau laughing