| Robert131 a întrebat:

Am 14 ani și mi se misca toți dinții din fata...ce pot sa faaaac sunt permanenti nu sunt de lapte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catalin77945 a răspuns:

Te duci la dentist

| Sonia822 a răspuns:

E destul de grav ce spui. Trebuie mers de urgenta la dentist, e un fel de aparat care se pune prin interior si ti-i imobilizeaza. De obicei se intampla la paradontoza avansata. Sa stii ca daca unul cade, nu cred ca mai poate fi pus inapoi, se face implant, recuperarea completa e in 6 luni, si costa 550 euro bucata happy Deci mergi urgent...

| Sophieka a răspuns:

Buna

Tu singur nu poti face nimic. Sfaturile colegilor TPU sunt bune. Mergi la stomatolog, iti va face trimitere la un ortodont si probabil ca va trebuii sa porti un aparat care sa ti stabilizeze.
Nu stiu sa iti ofer multe detalii, mergi la stomatolog.
Succes si numai bine!