| Ayko a întrebat:

Am ajutat o fetita care a fost calcata de masina. m dus`o pana la spital in carca chiar daca era intr`a 3 si era grea dar a venit si mamica ei cu ea. Am facut un gest nobil sau enervant?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EvaTramell a răspuns:

Din moment ce ai salvat-o normal ca ai facut un gest nobil. Si mamica ei iti va multumihappy
Ai un suflet bun!kiss
fundita:*:*va rog

19 răspunsuri:
| Tourniquet a răspuns:

Rareori aud oamenii ca tine. A fost un gest chiar nobil, ai ajutat-o! Dar, daca patise ceva grav putea sa ramana paralizata. (adica o fracura la coloana si miscand-o...).
Ai facut un gest nobil, cum sa fie enervant? Adica, mama ei, saraca, poate plangea, era cam traumatizata... cum s-o mai duca si saraca plagand asa pana la spital?
Doamne, ajuta sa mai existe oameni ca tine!

| BubuLina999 a răspuns:

Nobil normal. si felicitari ca ai putut ajuta pe cineva:*:*:*:big grinbig grinbig grin bv

| 80Cris a răspuns:

Ce intrebare stupida si fara sens!
Si, dupa cum spunea un utilizator, pe cineva calcat de-o masina, nu-l duci in carca pana la spital! Chemi ambulanta!

| veronica a răspuns:

Nobil, ai facut o fapta buna

| Nicolelenaa a răspuns:

In primul rand te felicit.
Nu orice om ar fi avut curajul sau mai bine zis sufletul pentru a face un gest nobil.
Ai ajutat o fetita.
Asta e tot ce conteaza.
Inca o data felicitari. A fost un gest de nota 10.winking

Numai bine!winking :*

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

A fost un gest foarte frumos ceea ce ai facuthappy. Desi, sincer, cred ca nu ar fi stricat ca mamica sa iti fi dat o mana de ajutorhee hee.

| Mentaaaaa a răspuns:

A fost un gest nobil! De ce sa fie enervant? Ai ajuta-o si sigur mama cat era de slabita si traumatizata nu putea sa o duca singura.

| ZuZu_1363 a răspuns:

E un gest nobilwinkinghee hee

| asdfghjklo a răspuns:

Dupa parerea mea a fost un gest dragut...
app poti sa imi dai fundita? plzbig grinhappy

| Eff a răspuns:

Fratilor... ati innebunit cu totii? nobil sau nu, daca duci in carca o fetita calcata de masina poate sa o distruga de tot.
cum sa cari in spate un om calcat de masina? v-ati gandit ca daca avea coloana fracturata sau vreo vertebra rupta putea sa o distruga de tot?! in lucruri din astea nu se intervine asa ca la piata. de-aia s-au inventat paramedicii, ei stiu ce sa faca in accidente din astea.
si stiu ca o sa imi iau stupid si altele, dar asa ceva nu se face. daca vrei sa ajuti pe cineva pui frumos mana pe telefon si suni la ambulanta, nu faci tu pe medicul

| annyannya a răspuns:

Cu siguranta un gest nobil. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nobil happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ai facut cel mai nobil gest care puteai sa-l faci cred ca esti o persoana foarte buna la suflet si in nici un caz nu ai facut un gest enervant. e frumos ce ai facut crede-ma!

| ydaa a răspuns:

? lojik ca ai facut cevaa frumos
deci ai tot respectul meu
mai nou cand vede lumeape cineva pe jos ori il calca ori il ignoraa nimeni nul ajuta am vazut cu ochi mei
si tot intr-un accident
uitee nu te mai gandi ca ai facut ceva enervant asa ma gandeams i eu ca m-am injosit sau cresti stupidee din minteaa meaa prosta ai facut ceeva demn de admiratiee ce? celorlalti nici nulea pasat de biata fata deci esti geniala si ft binee ca ai ajutat-o macar mai e lumee pasatoate in tara asta bravohappyhappy

| CrAzYAbOuTMuSiC a răspuns:

Eu cred ca ala a fost un gest nobil pentru ca ai ajutat-o, ai dus-o in carca pana la spital, nu toata lumea face astfel de gesturi bune in ziua de azi

| Luci99 a răspuns:

Nobil

| Gaby_8950 a răspuns:

Da
ai facut un gest mare
Dumnezeu o sa te ajute pentru acest gast nobi
si sa nu te gandesti ca ai facut un lucru enervant

| Beibiii_7101 a răspuns:

Normal ca ai facut un gest nobil doamne fereste ce ai, enervant era daca nu o ajuta-i si alte.tongue

| denisaa_3658 a răspuns:

Cum adica enervant?
normal ca nobil :*