| Bariel a întrebat:

Am constatat o problema, acum ceva timp m-am lovit la tibie(nu am dezinfectat) m-a durut 1-2 zile si dupa a inceput sa se vindece. Acum, dupa jumatate de an am observat de mai multe ori cand se intampla sa mi se smuceasca parul sau sa pun presiune in acel loc sa ma usture foarte tare pentru cateva secunde. Am incercat sa ating in acel loc si intr-adevar se simte un mic surplus de ceva, ca o mica umflatura. Credeti ca necesita consultatie medicala, sau este ceva obisnuit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca atunci cand te-ai lovit s-a strapuns pielea e posibil sa fie vreo infectie.
Daca o spargi se duce in sange si trebuie' sa iei antibiotic.
Doar sa pui in jurul ei betadina, dar pe ea nu, si daca-i infectie dupa vreo 10 zile se sparge pielea si iese afara.