| Girly97 a întrebat:

Am facut artroza la genunchi pentru ca am alunecat pe el anul trecut la intrarea in Mega cand era zapada. Am facut electroterapie in mai prima oara si recent in ianuarie. Medicul de familie mi-a recomandat sa fac fizioterapie la fiecare 6 luni dar mama mea imi reproseaza ca sunt mica (la 18 ani?) si ca laserul mi-ar face rau desi nu are sens. Nu am nimic de reprosat in legatura cu tratamentele. Mi se par interesante de fapt! In plus, eu le gasesc ca fiind relaxante si in timpul sedintelor eu sunt cea care alege ce sa faca. Uneori ma uit la tv, alteori vorbesc cu mami si asistenta iar alteori chiar mananc (din cand in cand asistenta imi da ciocolata). Ar trebui sa fac de doua ori pe an chiar daca nu ma doare atunci? Nu am nimic impotriva, doar cer pqrerile voastre. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| hasiuc a răspuns:

Ia si cauta-ti un ortoped bun ca cu panaramele astea de le-ai gasit o sa ajungi sa-ti taie si piciorul, astea iti fac frectie la piciorul de lemn cu carmol. Cauta-l pe Burnei la BUDIMEX Bucuresti ca altu dumnezeu cu mila.