| ionut1213190 a întrebat:

Am gastrita... Am voie sa iau proteine pentru masa musculara?
https://www.emag.ro/......DCX4RKBBM/

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| aXy99 a răspuns:

Teoretic poti, dar cand ai gastrtita trebuie sa mananci mai putin, in portii mai mici, iar proteinele se digera destul de greu. Mai bine iti intrebi medicul. Nu trebuie sa ii zici direct de suplimente, poti sa il intrebi daca ai voie sa consumi carne sau lapte, pana la urma proteinele WHEY sunt extrase din zer.

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Ce-ai aratat tu, total mass, NU e "proteine", e un GAINER. Uita-te la continut, are 25% proteine, adica un sfert. 75% are altceva (carbohidrati in principiu).

NU mai zi "proteine" la carbohidrati.

p.s.: doar 47 de lei? de ce naiba e asa ieftin? un supliment e cam 200-300 de lei.