| DenisIonut01 a întrebat:

Am mai intrebat dar nu am primit raspunsuri la ce ma asteptam mai intreb odata...cum sa fac sau ce sa iau sa nu vorbesc in somn?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maya. a răspuns:

Nu cred ca exista medicamenete pentru asta.bea inainte de culcare un ceai de tei, incearca sa te culci mai devreme etc ca sa ai un somn bun.Sau in cel mai bun caz ai putea sa consulti in psiholog. el te va ajuta prin anumite sedinte treptatwinking

7 răspunsuri:
| Sin a răspuns:

Sa mergi la medic.

| Daniela_3373 a răspuns:

Cand sunt f. obosita si eu vorbesc in somn. Nu stiu daca exista vreun tratament thinking incearca sa te odihnesti mai mult si lasa grijile deoparte!

| ChibiRose a răspuns:

Tu macar nu esti ca un prieten de-al meu care merge in somn. E inca bine!

| ancan a răspuns:

Nu stiu, si eu ma confrunt cu aceeasi problema.Plus ca ma agit foarte mult in somnhappy
Ai putea incerca sa bei un pahar cu lapte cald inainte de culcare, poate te va mai linistihappy

| Bab a răspuns:

Nu stiu da exista ceva sa iei sa numai vorbesti in somn

| bestiutza88 a răspuns:

Bagi ceva in gura...se aud zgomote dar nu mai vb. poate spui ceva aiurea si aude cineva care nu trebuie sa audabig grin

| stefana_4274 a răspuns:

Nu mai dormi laughing. Nu scuze Chiar nu stiu nu am fost in nici-o sitoatie de genu' Cred ca ar fi mai bine sa te consulti cu un doctorwinking