| angelno1 a întrebat:

Am o dilema! Eu fac sala de 2 luni si de fiecare daca cand termin antrenamentul imi iau 2 cupe de Gigant pro mass, dar fac si antrenamente la handball! Eu vreau sa devin handbalist dar vreau sa am si un corp super. Are ceva daca dupa 1 an de sala sa incetez de finitiv sa iau Gigant pro mass si cu sala?
Adaug ca am 14.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RandyMarsh a răspuns:

Salut!
Daca faci handball este de ajuns pentru varsta ta, dezvolta foarte bine musculatura.
Nu prea este bine sa iei suplimente, incearca o dieta cu proteine, carbohidrati si cat mai multe fructe si legume.
Succes!

| MoruAndrei a răspuns:

Lasă sala şi suplimentele nutritive, mănâncă sănătos şi fă exerciţii doar cu propria greutate, continuă şi cu handbalul.
Ascultă-mă, nu rezolvi nimic dacă mergi la sală, adică rezolvi, dar nu cum rezolvi dacă faci exerciţii cu propria greutate. N-are rost să faci cu greutăţi când nu-ţi poţi duce bine propria greutate.