| Cosau_Lorena_1969 a întrebat:

Am o intoxicatie si am facut in vena vit C si dexametazona, acum fac tratament cu prednison dupa o schema facuta de domnul doctor si trebuie sa mananc nesarat. Iaurt din comert pot sa mananc si dupa acest tratament cand pot manca cu putina sare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Banuiesc ca se poate trece pe sare dupa cateva zile de la terminarea tratamentului.
Eu mananc fara sare si ghiciti ce? Nu am murit.
Pentru ca atat sarea cat si zaharurile sunt si in mancaruri la care nu le-am adaugat noi sare extern un exemplu ar fi fructe si legume.