| buhu a întrebat:

Am o problema! am mancat un hamburger vechi de 2 saptamani. Ce mi se poate intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti face o toxiinfectie alimentara.

| Zartbitter a răspuns:

Pe scurt, nimic.

Probabil vei avea niște senzații neplăcute în zona stomacului și vei fi puțin mai constipat în următoarea perioadă.

Dacă apar alte complicații (urticarie, diaree, etc.) îți recomand să treci pe la medicul de familie sau chiar pe la o farmacie și să vorbești deschis despre „aventura" ta. În general, ține cont că doctorii și farmaciștii văd aproape zilnic cazuri de genul ăsta, deci indiferent cât de jenantă poate fi o problemă medicală pentru tine, ei se vor gândi numai la cum te pot ajuta și nu te vor judeca (deși probabil vor încerca să afle „de ce") :-)

* * *

Mâncarea vândută în lanțurile de restaurante fast-food (precum McDonald's, KFC, Burger King etc.) necesită o procesare atipică, pentru a face față transportului de lungă durată și pregătirii (de obicei un proces termic agresiv de decongelare-frigere) la punctele de vânzare.

Printre multe procedee industriale, unul dintre cele mai importante (în sensul că se folosește cu precădere în această industrie) este iradierea. Deși sună sinistru, nu cuvântul este un motiv de îngrijorare în sine, pentru că nu e vorba de radioactivitate ca la Cernobâl.

Practic, metoda este folosită pentru a îndepărta bacteriile saprofite (de putrefacție) care, prin natura lor, „strică" mâncarea și scurtează termenul de valabilitate. Acest efect este vizibil în faptul că mâncarea fast-food are un aspect similar chiar și după câteva săptămâni sau luni. În același timp, procedeul nu este atât de precis și nu îndepărtează doar aceste bacterii, ci are un efect negativ asupra majorității elementelor nutritive și implicit îngreunează procesul de digestie. Acesta este unul dintre motivele pentru care mâncarea fast-food este blamată: corpul asimilează puțini nutrienți folositori, iar ce nu poate descompune, se depune.

În consecință, hamburger-ul pe care l-ai mâncat nu ar trebui să conțină elemente nocive pentru organism (mucegai, compuși toxici etc.). În schimb, nu conține nici nutrienți utili, ci este mai degrabă este format din substanțe mai puțin utile și deseori mai greu de descompus (digerat) de către organism.

| AFR81 a răspuns:

Nimic grav.

| Prezidentul a răspuns:

Poti sa il vomiti.

| CautNume a răspuns:

Nu cred ca poti pati mare lucru.Dar de ce ai facut asta? laughing

| nonamenohate a răspuns:

Nimic.
Poate o indigestie.