| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

Am o problemă cu dinții din față. S-a format o carie și în momentul de față sunt afectați ambii. Oare care este costul reparație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Sute de lei, mii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De vreo 5000 de ori mai mult decât te-ar fi costat o amărâtă de periuță de dinți.

| Sophieka a răspuns:

Buna,

Din nefericire, in stomatologie...Nu exista termenul "reparatie" asa cum ne-am dori noi. In stomatologie, un dinte cu carie spre exemplu, se "repara" prin distrugerea acelei parti de dinte care are caria si aplicaria plombei (in cazul ieftin) sau aplicarea unui material care insemnifica sa imbrace dintele.

Tu mergi la consult, si vezi ce informatii iti da stomatologul. Atentie, s-ar putea ca si consultul sa coste.
O alta atentie foarte importanta e ca...Cu, cat lasi timpul sa treaca mai mult, cu atat caria devine mai mare. Sa nu cumva sa ajunga la nervi!

Succes!

| Sophieka a răspuns:

Daca ti plombeaza...S-ar putea sa scapi cu 200-400 lei maxim.

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde cat de avansate sunt cariile, fiindca acum sunt doua, pe doi dinti diferiti.
Intreaba-ti vecinii si prietenii, fiindca ei stiu cu siguranta un medic stomatolog din orasul tau.
Din pacate, nu te ajuta cu nimic preturile noastre, fiindca noi locuim prin diverse colturi ale lumii, sau cine stie, unii poate merg numai la stomatologi foarte scumpi din Bucuresti.

| Frank51 a răspuns:

La un cabinet ieftin maxim 150 amândouă
La unul scump maxim 400 amândouă.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceva până în 500 de lei.