| UnAltAnonimCelebru a întrebat:

De curând am observat ca am o carie între dinții frontali(amândoisunt afectați). Nu ma doare, nu a ajuns la nerv. Oare la cât poate ajunge reparația?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Faptul ca ti-ai neglijat spalatul danturii, a dus la formarea cariei, iar acum daca o neglijezi, va duce la marirea ei si posibil pierderea dintelui.
Daca ai ajuns deja aici nu are importanta ca dai 200 sau 500 lei, ca oricum este mult mai bine sa ti-l extraga si a-ti puna implant dentar care costa in jur de 2000 euro de dinte.

| Frank51 a răspuns:

Depinde de cabinet cam ~200 de lei maxim, incisivii sunt mici comparativ cu molarii, și se pune compozit puțin.

| CristinaBabu11321 a răspuns:

Depinde de cat este de profunda caria, nu poti stii pana nu mergi. Daca nu e foarte profunda probabil in jur de 200 de lei. Daca trebuie sa iti scoata nervul probabil vreo 400-500