| MACosmin a întrebat:

Am o problema cu incheietura de ceva timp, cred ca e un tendon sau ligament.Cum trebuie sa procedez? Ma duc la medicul de familie si ma indruma el sau ma duc la spital si vorbesc cu cei de la intrare? Nu am mai fost la spital pana acum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie si iti va da trimitere la radiologie sa faci un x-ray ca sa se vada ce ai acolo.
NU ai de ce sa te duci la spital si sa vorbesti cu nimeni, ai nevoie de trimiterea aia pentru a merge la o policlinica sa-ti faci filmul. daca orasul tau este mic, probabil te vor trimite la spital, dar cu trimiterea in mana, nu trebuei sa spui prea multe, doar sa fii politicos, sa saluti si sa le arati trimiterea, restul stiu ei ce sa faca.
Te introci cu filmul de la radilogie la medicul de familie si el decide unde te va trimite mai departe (ortopedie, chirurgie samd).