| Denisake11 a întrebat:

Am primit un cap in gura in timp ce saream dupa minge la fotbal. Dupa accident, buza s-a spart si doi dinti au inceput sa se miste. Exista riscul sa ii pierd? Cum pot preveni pierderea lor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

E o problema ce e in domeniul maxilo-facial, unde iti recomand sa mergi de indata!
Ar fi o posibilitate de a fixa acei dinti cu o sina si tinuti astfel 3-6 luni, dar rezultatul nu se poate preconiza prin TPU.
Cu cat timp intarzie mai mult fixarea, cu atat sansele de a le pierde cresc.