| daniela_7403 a întrebat:

Am probleme cu cciclu menstrual, este foarte neregulat, si am si dureri, si am fost la medic si mi-a recomandat unica solutie contraceptivele, pilulele, cica reguleaza menstruatia, dar eu mai inainte am luat un an de zile pilule si cind le-am lasat mai rau eracryingsi nu mai vreau pilule dar nici sa stau asa nu pot, numai 14 zile stau fara menstruatie e greu tarecrying((medicul zice ca nu am nimic. dati-mi un sfat, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Consulta si alti medici! Nu se poate sa nu fie si un tratament care sa dea rezultate! Este o problema mult prea serioasa si merita sa incerci, orice iti spun medicii, pentru rezolvarea ei.

| ATHOS a răspuns:

Consulta un al doilea ginecolog. Daca vei primi acelasi raspuns vei lua decizia potrivita!

| luna a răspuns:

Pilulele contraceptive sunt indicate pentru. reglarea menstruatiei si nu numai.Sunt femei care au dureri pentru. totdeaua in timpul ciclului menstrual indiferent de tratamentele prescrise, iar altele nici nu simt cand le vine sau le trece.Depinde de organismul fiecaruia. Dar ca sa fii mai linistita consulta si un alt medic.

| imortal a răspuns:

sad sa mai consulti si un alt medic, in special femeie, nu cred ca e candva mai in masura sa te ajute, poate candva care se afla in aceeasi ipostaza ca si tine. mult succes