| Pitic a întrebat:

Am rubeola stiu ca nu am voie sa mananc anumite alimente dar am pofta de o salata verde cu rosii ceapa castraveti ulei si otet .
Am voie ?:-s

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Poti manca orice dar e de preferat sa alegi fructe si legume proaspete, pentru aportul de vitamine si minerale. Salata de care ti-e pofta e excelenta.

| doctoressa a răspuns:

In rubeola nu sunt restrictii alimentare. Ai grija sa te hidratezi bine, 1.5-2 L/zi.
http://www.i-medic.ro/boli/rubeola-sau-pojarul-german

| alabalaportocala2011 a răspuns:

Iei și chemi Google.ro sau eventual Google.com și scrii rubeola, și dai căutare-- scrie caută și apeși acolo --și așa cauți articole pe internet despre subiectul respectiv și le citești și așa afli ce te interesează. Succes!

| ooLaviii a răspuns:

Da, cred ca da. Cand am avut rubeola, doctorul mi-a spus ca e bine sa mancam multe fructe si legume. Dar e interzisc sa manaci chestii prajite si bauturi gazoase :-)

| Nicoleta123 a răspuns:

Nu prea