| mariluz214 a întrebat:

poate putin aiurea. De exemplu, un absolvent al sectiei de Nutritie si Dietetica din cadrul unui UMF, care apoi face si un master in domeniu, ar putea sa intre la rezidentiat sau trebuie sa aiba neaparat Facultatea de Medicina terminata?(6 ani) Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| m00n a răspuns:

Medicina terminata, nu poti face rezidentiat daca tu nu ai facut Medicina, iesi nutritionist, dar atentie:doar nutritionist, nu medic nutritionist.Sau poti lucra ca dietetician la spital, e frumos sa stii...

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie neaparat sa aiba terminata facultatea de medicina generala pentru a se inscrie in rezidentiat. Nici o alta varianta nu este acceptata