| Alex22C a întrebat:

Salut, doresc sa mă specializez ca tehnician in nutriție sau orice domeniu legat de nutriție umana si dietetică, unde as putea face asemenea specializare si acreditata? Multumesc! Sunt interesat de cursuri de calificare pentru început si apoi un master.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Https://www.udemy.com/......nutrition/

Acesta este un curs ieftin în Engleză.

| RoCkKiD a răspuns:

Poti face cursuri de specializare insa nu o sa poti face un masterat dupa fara o diploma de licenta de la o universitate.

Daca vrei varianta serioasa, care sa te si invete ceva o sa trebuiasca sa mergi la medicina. Problema cu cursurile de specializare e ca iti dau diploma foarte usor dar nici nu o sa inveti nimic deci veniturile tale se vor rezuma la cat de bun o sa fii sa aburesti oamenii sa vina la tine.

| Alex22C explică (pentru RoCkKiD):

Da știu, și cursurile acelea de specializare unde se pot face?

| RoCkKiD a răspuns (pentru Alex22C):

Gasesti pe internet tot felul de oferte dar eu zic sa mergi cu varianta medicina ca altfel doar o sa-ti pierzi banii/timpul. Ti-a lasat cineva deja niste linkuri utile.

| RxTx a răspuns:

E Romania plina de cursuri bani sa ai cam 2200 lei ca sa fie o diplomă recunoscuta de ministerul invatamanului tiparita la monetaria natuonala
O diploma care arata ca si aia de bac

Sau daca vrei jeguri gunoaie am vazut firmr din astea de fac tehnicieni in ce vrei tu in chioscuri de ziare pe strada

Cand nu au clienti vand ziare fac asigurari auto incarca cartele vidafone sunt multe chioscuri prin București care au afuse mari pe ele.

Si un curs la ei nici nu trebuie sa ai liceul aici la toneta la butic costa 800 lei faci si tu practica pe unde găsești
Iti dai de învățat pentru acasa 1000 ore de teorie
Apoi va duc pe toti la o scoala o data pe an si dati un examen la mișto cu intrebari ghici ciuperca cei
Si iti dau o diploma scoasa la imprimata lor in fata ta si ștampilează ei cu srl-ul de pe care mai vand si facturi facturi facturi pe la obor
Dar aceste cursuri costa gen 800 lei ba chiar si mai putin.
E un fel de diploma de.la.palatul copiilor cu aplauze si felicitări
Exact ca si cea pe care o primesc copii cuminți cand merg la dentist.

Altfel exista scoli serioase dar astea serioase costa 2200 lei si te cam stresează cu învățatul

| Alex22C explică (pentru RxTx):

Mă interesează varianta serioasahee hee)))