| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema:( la karate ne pune sa purtam o proteza cand ne batem. Eu nu suport sa o tin proteza in gura imi vine sa vomit daca o tin 10-15 secunde. Sambata am concurs si e obligatoriu sa o port ce pot face.

asa arata proteza :(

http://www.kimonoshop.ro/......review.jpg

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gândește pozitiv, situația o impune pentru protecția ta!
Mult succes.
Pa, pa.

| pepe a răspuns:

Cauta alte modele de protectii pana cand gasesti unul pe care sa il suporti.
http://www.budobest.eu/Protectii-dentare.php

| sKilL a răspuns:

Incearca sa te obisnuiesi cu ea. daca nu o porti e posibil sa-ti para rau pentru dintii tai! Succes la concurs!

| byencutza95 a răspuns:

Buna! cred ca daca vrei cu adevarat sa faci karate ar trebui sa faci un mic sacrificiu: acela de a purta acea proteza chiar daca nu iti place.in plus satisfactia ca poate vei castiga concursul nu se compara cu micul inconvenient creat de proteza. incearca sa te obisnuiesti cu ea si gandeste-te ca te si protejeaza. mult succes la concurs! happy

| Aberdeen a răspuns:

Ce stil de karate practici?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mdea mersi pentru sfat skill.big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ms biencutatongue da nu prea are cum sa ma protejeze. ca ma sunt cam agil si ma retrag repede. ma rog asta nu inseamna ca nu pot sa primesc un pumn in fata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am luat aur:X da am intrat fara proteza ca mi-a dat voie...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearca si pe www.sportguru.ro au preturi bune. eu am comandat manusi si le-am primit a doua zi