| anonim_4396 a întrebat:

Am un baietel diagnosticat cu parapareza spastica. va merge vreodata in picioare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca ai sa urmezi cu el un program strict de recuperare recomandat de specialisti, va merge. Asta inseamna ore de exercitii in fiecare zi, masaj, hidroterapie, nu e simplu, dar merita. Vei fi recompensata de faptul ca fiul tau capata u strop de independenta.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mai poate mere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu si am aceasta boala

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am si eu o fetita de 4ani cu parapareza spastica si toti medici la care am fost mi-au spus ca va merge. DUMNEZEU sa va ajute sa aveti rabdare recuperarea dureaza foarte mult.

| Rony56 a răspuns:

Ce e aia parapareza spastica?

| nicole94 a răspuns:

Da.multa recuperare...mult succes...