| ChocaholicBi a întrebat:

Am unfel de boala ( corpul meu nu tolereaza legumele ). Nu mai stiu cum se numeste. Cine il stie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Posibil sa ai intoleranta la fructoza ce inseamna incapacitatea organismului de a digera alimentele ce contin fructoza.Cauza poate fi genetica si nu numai.
Trebuie sa eviti multe alimente:orice fel de fruct sau suc din fruct, legumele ca morcovi, rosii, porumb sau legumele conservate cu zahar, grasimile, laptele, nucile etc.
De asemenea poti avea intoleranta la legumele care produc fermentatie cum ar fi:cartoful, varza, fasolea, mazarea si prin urmare acestea trebuie evitate.
Ai fost la medic? Ti-a stabilit cineva diagnosticul sau ai observat tu ca ai unele neplaceri cand mananci anumite legume?

3 răspunsuri:
| jvEcu a răspuns:

Esti carnivor, urasti vegetarienii.

| Roberta00 a răspuns:

Lacanofobie cumva?

| Silviu_1091 a răspuns:

Nu cred ca exista o astfel de boalalaughing