| Georgiana69 a întrebat:

Am urechile infundate de câteva zile, când înghit pocnesc așa. țin să menționez că sunt răcită, de la asta sa fie? Ma simt amețită. Înainte sa răcesc mi am făcut baie pe cap și am ieșit cu parul ud în frig laughing)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Mergi la medicul de familie!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Mergi la un medic, urechea infundata si ametelile pot fi cauza unei infectii

| dullcat a răspuns:

Asteapta sa iti treaca raceala pentru ca da, e posibil de la asta sa fie.Nu e chiar asa amuzant, unii au sfarsit la spital dupa astfel de episoade, deci ai grija.

| alina2k18 a răspuns:

Vezi sa nu ai vreo infectie gen otita.
Vezi daca iti trece in cateva zile.
Daca nu fuguta la doctor pentru tratament.
Nu are legatura parul ud cu infectiile sistemului respirator sau auditiv.
Ai racit pentru ca ai luat un virus (rinovirus).

| Cipi1212 a răspuns:

Bună, După baie nu este bine să ieși afară în frig deoarece porii pielii sunt deschiși și sunt șanse să răcești.