| baba a întrebat:

Am voie îngheţată dacă am gastrită? De menţionat că vreau doar îngheţată de lapte la cornet.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| baba explică:

Mulţumesc! Obişnuiam să iau Malox ca pansament gastric, dar nu prea ajută de data asta.
O să încerc cu metoclopramidul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Înainte de a mânca acea înghețată mult râvnită ia cu o jumătate de oră înainte un metoclopramid (preventiv).
Poftă bună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Sper să funcționeze fără a avea reacții adverse după consumul de înghețată.
Cu multă plăcere.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

aciditatea creste datorita bacteriilor care favorizeaza fermentatia laptelui.mult mai buna in cazul tau este o inghetata pe baza de iaurt sau un serbet rece din fructe care nu sunt acide.