| Username1_9572 a întrebat:

Anexita poate intarzia menstruatia?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Anexita este o boala foarte grava, care nu numai ca poate intarzia menstruatia, dar poate determina distrugerea lenta a ovarelor si trompelor cu amenoree secundara si sterilitate. De aceea trebuie tratata cu multa raspundere, din ziua declansarii pana la vindecarea definitiva.

Abh
| Abh a răspuns:

Da, poate da tulburari menstruale.Ca de altfel orice boala inflamatorie pelvina.

| daniopt a răspuns:

Da

| Username1_9572 explică:

Mie mi-a intarziat pana acum vreo 5 zile, si ovarele sunt destul de inflamate.