| dilia a întrebat:

Antiperspirantele pot provoca cancer la san?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| joy a răspuns:

Ce legatura au cu cancerul de san? Nici una! imposibil

4 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Raspunsul este negativ. Nu au legatura antiperspirantele cu aparitia cancerului mamar. Datorita aparitiei bolii pot sa fie influientati ganglionii limfatici care sunt pozitionati sub brat si atunci daca boala s-a instalat, acestia se inflameaza.
Sa stii ca exista si alte cauze ale inflamatiei ganglionare, motiv pentru care este necesar ca in cazul in care ai asemenea manifestari, sa consulti, neinterziat, un medic ginicolog, care te va indruma ce trebuie sa faci pentru a te trata.
Iti doresc multa sanatate si actioneaza cat mai repede, pentru a cunoaste cauza si a o inlatura. Succes.

| kh1ss a răspuns:

Dupa ultimele studii... da

| cely a răspuns:

Nu cred.Foloseste bicarbonat dizolvat in putin apa la spalare daca ai retinere la antiprespirant

| IoanadArh a răspuns:

Nu, este un mit. daca aiureli de genul te impiedica sa folosesti antiperpirant, uita de ele!