| BMA a întrebat:

Apendicita poate sa reapara, daca a fost facuta operatie de apendicita?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ghiolbitza a răspuns:

Apendicele este o glanda total nefolositoare din organismul uman. Odata indepartata acesta glanda, nu ar trebui sa iti mai faci griji in privinta apendicitei. Daca manifesti semne de recidivare, gen dureri sau mancarimi in zona respectiva, mergi la un doctor sa te controleze.

7 răspunsuri:
| Monicaツ a răspuns:

Odata ce a fost scos apendicele, nu mai are cum sa apara apendicita.

| MoneyMoney a răspuns:

Sunt FOARTE rare cazurile cand s-a intamplat asa ceva!

| Annamaia a răspuns:

Daca spui ca deja te-ai operat inseamna ca nu are cum sa reapara deoarece apendicolul nu se reface :*... FUNDA?

| BMA explică (pentru MoneyMoney):

Persoana a fost operata laparoscopic, si acum are aceleasi dureri ca inainte de operatie

| romario97 a răspuns:

Eu cred ca nu.

| MoneyMoney a răspuns (pentru BMA):

Poate medicii NU si-au facut treaba cum trebuie!winking

| 4b a răspuns:

O noua apendicita facuta poate exista datorita organului de neoformatie...