| Claudelu_6992 a întrebat:

Ardil-ar focul de sughiț. Cum să scap de el?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Minnie a răspuns:

Apa cu putin zahar sau suc de lamaie. Garantat

9 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Te sperii, bei apa...stimulezi esofagu in principiu.Incerci sa-ti ti respiratia putin...dar cel mai bine bei ceva cum ar fi o cana maaare de apa.Sau o halba maaare de bere.hee hee

| NoChanceForUs a răspuns:

Sau iti ti respiratia... vreo 5 minute.

| Zoet a răspuns:

Am vazut la un documentar, ca atunci cand sughiti, daca nu-ti merge cu apa, te masezi usor la tampla timp de cateva minute...

| cristianorudi7 a răspuns:

Bună.
Un cub de zahăr să se topească încet în gură, un pahar cu apă băut pe nerăsuflate sau stai în apnee câteva secunde (nu respiri timp de 30 de secunde).
Pa, pa.

Fundaaa

| Iasmiine a răspuns:

Bea apa.

| moniii5 a răspuns:

Bea multa apawinking

| myDcg a răspuns:

Simplu...tine-ti respiratia pentru cateva secunde( cat de mult poti tu) dar in acelasi timp barbia sa o ai bagata in zona dintre gat si piept dupa care bea un pahar de apa fara sa te opresti(pana la fund). in rest.fi binecuvantat!

| MusicLover a răspuns:

Tine-ti respiratia, bea apa(suc...), pune pe cineva sa te sperie cand nu te astepti...

| addictedX a răspuns:

Mi-e cand mi se intampla asa ceva beau 3 guri de apa. unora le trece cu 9thinking