| VreauMiere a întrebat:

Are ceva daca imi dau cu ulei de ricin des pe scalp, adica in fiecare zi? Sau odata la 2-3 zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
foloseste-l moderat si nu in exces, mai ales ca nu te poti da zilnic si tot de atatea ori sa te speli.
asa ca, o data pe saptamana este suficent. poti folosi si ulei de masline
O zi bunahappy

| mona a răspuns:

O data la 3 zile mai merge dar zilnic nu prea cred

| petre059 a răspuns:

Daca esti tuns la chelie e ok, daca nu dupa ce te dai si intra in piele ar fi bine sa te speli totusi la cap, se imbacseste si se face suvite ca la tiganii aia nespalati laughing

| Meheツ a răspuns:

Practic nu, dar o sa ai matreata daca nu te deranjeaza prea tare acest aspect si probabil parul o sa ia un aspect uleios.

| BrunetteGirl21 a răspuns:

O data pe saptamana iar apoi o samponare si clatire din abundenta. Daca il folosesti prea des parul tau se va ingrasa foarte tare si o sa para nespalat