| Făgăraş a întrebat:

As dori sa stiu ce analize trebuiesc pentru depistarea leucemiei? urgent

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Aici: http://ro.wikipedia.org/wiki/Leucemie gasesti date. Totusi iti recomand sa apelezi de urgenta la un medic, care va indica analizele ce trebuiesc facute. Sanatate si numai bine!

| o0ohrly a răspuns:

Atentie! Problemele de natura medicala sunt probleme serioase care necesita asistenta/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativa si in nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare va recomandam sa apelati la personal medical specializat atat pentru diagnosticare, cat si pentru tratament.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Se suspecteaza pe o hemoleucograma coroborata cu un frotiu de sange periferic. Pentru certitudine, este obligatorie biopsie de maduva osoasa (din stern cel mai adesea).

| Făgăraş explică:

Va multumesc oricum! eu nu am nimic, eram doar asa speriat de cazurile dese de leucemie! dar totusi ea se poate vindeca daca se descopera la timp?