| IonutAdam18 a întrebat:

Salutare, avem vreun medic sau asistent?
Imi puteti spune ce analize ar trebui facute pentru a afla daca totul e ok cu mine?

Am avut contact sexual anal... si as dori sa stiu ce analize trebuiesc facute

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te prezinti la un laborator care efectueaza analize medicale si personalul medical de acolo iti explica care sunt analizele necesar a fi efectuate pentru a fi depistate toate infectiile care pot fi transmise pe cale sexuala. Tot ei sunt cei care iti vor preleva probele necesare care pot fi de sange, urina si fecale. Sanatate!

| Steph277 a răspuns:

Păi i-ati din sânge. Poti da si urina si scaun!