| lexxxy a întrebat:

As putea incepe prin a incepe cum a inceput totul insa pot sa va spun ca am fost `diagnosticat` cu nevralgie intercostala si tulburari anxioase. Am facut vreo 5 ekg si o ecografie cardiaca care a iesit perfect. Insa am aceleasi stari de rau continuu, o presiune in piept, muschii de la piept incordati mereu de parca as suferi un atac de cord si mici zvacniri ai muschilor in zona pieptului. Mi-au recomandat anxiar 1mg, magnerot, mydocalm si piafen insa nici un rezultat. Am o senzatie continua de emotie in zona inimii/pieptuluii si nu ma pot linisti. Cred mereu ca o sa fac un atact de cord sau infarct. Acum prezint o durere in parteea stanga sub coaste si intepaturi si ma alarmez si mai tare. Nu stiu ce sa mai fac.ma tem de ce e mai rau!
Am luat si xanax de 0.25 insa nici un efect..am tendinta sa merg la urgente pentru orice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Gunoi a răspuns:

Ai probleme cu respirația? adică tulburării ale acesteia?
Eu cred că e la plămâni. Sau și la coloana vertebrală.
Ți-aș recomanda să mergi la un specialist pentru fiecare din cele două poate ai putea afla mai multe despre starea ta de sănătate.
Sper să te faci mai bine. Multă sănătate