| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa stiu:
-Alimentatia: Sa fie din,branza,oua,lapte, carne,mancare sanatoasa?
-Ca sa fac forta trebuie sa lucrez zilnic, si sa maresc greutatea exercitiului? Pe parcurs?
-Toate astea pentru a fi mai rezistent si cu forta mai mare.Intr-o lupta de strada.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Speechless a răspuns:

Forta, adica, "sportul la sala" nu te ajuta cu nimic in lupta de strada, poate doar cu forta mai mare a pumnului. Apuca-te de un spot de contact.

| Ionut_Iacob_1994 a răspuns:

Sfatul meu e sa nu te implici intr'o lupta de strada pentru ca acestea sunt foarte imprevizibile si e foarte riscant. Dar ca sa fiu la subiect exercitiile cu greutati doar o sa iti mareasca forta dar intr'o lupta de strada nu te ajuta foarte mult, daca chair vrei te poti apuca de un sport de contact pentru a iti imbunatati loviturile, eschive etc. Dar daca intrebi orice antrenor in materie de arte martiale, autoaparare o sa primesti acelasi raspuns: mai bine nu te implici. Iar daca vrei sa iti maresti forta din exercitii cu greutati da, alimentatie e foarte importanta dar vezi pe langa ce ai scris tu sus sa suplinesti si cu fructe/legume pentru ca celalalte sa fie asimilate cum trebuie.