| razvanbanu11 a întrebat:

Asta este o intrebare pentru cei care au suferit de boala Osgood Schlatter:
Am 14 ani, si de aproximativ 9 luni am aceasta boala.Stiti cum se poate vindeca? Macar ceva care sa amelioreze durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Am aceasta boala de 16 luni. am 15 ani, medicul a spus acum cateva luni ca imi va trece de la sine la aceasta varsta.Mi-am cumparat o genunchiera, si cand o port nu ma mai doare, decat seara. Poate exista o crema, dar cred ca e mai scumpa, in rest, trece de la sine.

| Clujean25 a răspuns:

Nu există tratament, se vindecă spontan după câțiva ani, iar pentru durere: ketoprofen, naproxen.