| Anonim34231 a întrebat:

Ati baut vreodata sau macar ati gustat vreodata palinca de 86 de grade? Cat de periculoasa este?
Este la fel de periculoasa daca se amesteca cu putina apa? (2-3 guri)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"ati gustat vreodata palinca de 86 de grade?" - aia e otravă curată sau combustibil pentru rachetă, depinde unde o pui

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Pălinca are maximum 60 de grade. La 86 de grade, arde mațele.

| anonimg a răspuns:

Noi oamenii nu avem voie să consumăm alcool.

| Catrice a răspuns:

Daca îți suporta gatul d-aia, posibil sa ajungi pe 3 cărări pana la masa.

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Tincturile care sunt pe baza de alcool au peste 86 grade, chiar si 96 grade. Se administrează sub forma de picături pe pâine, dar tot se simte arsura inca din gura. E necesar sa se administreze pe o bucata suficient de mare de pâine ca sa nu se producă arsuri la nivelul tubului digestiv.

| gigite a răspuns:

Corect.

| Frateletau30 a răspuns:

Bea linistit si fara apa ca nu patesti nimic. Doar ca te imbeti daca bei multa cel mai bine sa nu fie pe stomacul gol daca esti sensibil.