| anonim_4396 a întrebat:

Ați pățit în sarcina sa aveti burta tare ca un pietroi? Când stau în pat liniștită nu pățesc, doar când ma ridic sau când umblu. E și foarte activa fetita. E normal? Dr a zis sa iau magneziu și repaus fizic

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SuNaM a răspuns:

Am intrebat sotia pentru asta si este total normal. Nu trebuie sa iti mai faci griji. Mai mult iti cauzeaza stresul gandindu-te la asta decat lucrul in sine. Burtica este tare ca un pietroi daca fetita ta sta cu capul sa zic asa in burta si acel pietroi este capul ei. Stai fara griji si cat mai calma si sarcina placuta.

| MaRiAnAsg a răspuns:

Da e normal la unele sarcini, și eu sunt fată și mama era la fel ca dvs e normal asta, nu vă faceți grijilaughing
Multă sănătate!