| meme_9319 a întrebat:

Auziti este normal sa ai menstruatie mai mult de o saptamana?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei, menstruatia dureaza intre doua si 7 zile, dar se accepta menstruatii de pana la 10 zile. Tot ce depaseste 10 zile, impune consult ginecologic.

| alessia5158 a răspuns:

5-6 chiar 7 zile ar fi normal, dar peste 14 zile este ceva care te obliga sa mergi la un ginecolog!

NOname
| NOname a răspuns:

Nu, nu este chiar normal. Ar trebui sa mergi la un consult ginecologic.

| Lora a răspuns:

La mine e o saptamana, dar peste nu trece.

| BruneTTe a răspuns:

Se poate intampla, mai ales daca esti la inceput. Deci nu te speriahee hee

| BubuLina999 a răspuns:

Da e absolut normal. pana se regleaza o sa tina mai mult de 5 zile.

| sssoriii a răspuns:

Buna.Prima mea menstruatie a tinut 7 zile si nu e nimic in neregula.Cu timpul se va regla dar daca depaseste 10 zile e recomandat un consult ginecologic.
Sanatate.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Da e normal, dar depinde si daca este sanatoasa tun, sau mai putin sanatoasa.Ciclul tine maxim 2 saptamani. Daca ceva nu e in regula iti recomand sa te duci la un medic.

O zi bunahappy

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Pai.pe mine prima oara m-a tinut 8 zilethinking E prima oara? Te-a mai tinut atat? Intreab-o si pe mama tahappy. Ea sigur te poate ajuta.

| asdfqw a răspuns:

Da. poate tine pana la 13 zile happy

| BrancoveanuAlexandra a răspuns:

Nu prea este normala...asta inseamna ca esti racita big grin

| GeoXD a răspuns:

Da. uneori chestia asta e ok, daca esti la inceput, dar cu timpul se regleaza

| Adellee a răspuns:

Da.depinde de fiecare corp.eu am o saptamana si vreo 3 zile asa. dar daca ai vreo 2 saptamani du-te la doctorhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da e normal la inceput ai mai mult dar mai tarziu o sa ti se mai diminueze.stai linistita nu ai de ce sa te speri.

| meme_9319 explică:

Pai sincer la mine este a5a menstruatie si de fapt azi este a 7a zi dar cand am fost la baie a mai curs un pic