| Anasoll a întrebat:

Azi am cazut pe spate in timp ce stateam in maini si m-am lovit foarte tare la coloana. Nu am putut sa ma misc vreo 5 minute si nici sa respir. Oare e nevoie sa ma duc la doctor? Adica au trecut cateva ore si inca ma doare dar poate e de la soc.
Multumesc big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Chiar nu e de joaca cu coloana.Mergi la un medic,chiar la Urgente(poate o sa ai de asteptat,dar trebuie).
Maine,la medicul de familie, poti merge sa-ti dea o trimitere la Policlinica(pentru a nu plati nimic, daca parintii sunt asigurati CAS).Un control, nu strica, decat sa stai cu dureri sau poate sa apara ceva nedorit in urma cazaturii.