| mary_1175 a întrebat:

Bna TPU a luat cineva tinctura de lemn dulce pentru hirsutism? a dat rezultate? ca mie mi-e frica sa iau diane 35.mai degraba as merge pe tratament natursit...as lua tinctura de lemn dulce dar nu sti daca va da rezultate.rasp va rog ast

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| danutza_2917 a răspuns:

Buna, nu am luat tinctura de lemn dulce, dar noi in familie folosim pastile de lemn dulce pentru efectul lor antioxidant. Am citit si eu astazi, cand am vazut intrebarea ta ca este si un hormon natural de exceptie. Eu nu sunt adepta tincturilor pentru ca au in componenta alcool si atunci cand trebuie luate un timp mai indelungat pot afecta ficatul. Nasa mea folosea bitter si dupa cateva luni la un control de rutina s-a trezit cu analizele de ficat in pod si nu putea sa-si dea seama de ce, pentru ca are un regim de viata f sanatos. Mai multe detalii despre produs aici http://aloeveraforever.ro/produse/suplimente-nutritive/forever-lycium-plus. Pentru orice intrebari id-ul meu e dpocaznoi