| Bianca0331 a întrebat:

Buna, acum 3 zile am suferit un avort spontan. 14 săptămâni si 4 zile, nu am avut dureri sau sângerări doar imi venea sa merg la baie foarte des. Ultima data când am mers la baie a ieșit bebele. Fara durere fara sangerare, am fost la spital de au scos placenta dar nu mi s-a spus de la ce si cum s-a întâmplat. Sunt în Spania iar doctorii de aici au zis ca este un caz foarte rar. De la ce s-ar fi putut întâmpla asta? Menționez ca am mai avut o sarcina acum 3 ani la care mi s-a rupt colul. Sa fie asta cauza? Mulțumesc pentru eventualele răspunsuri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Asta numai un medic iti poate spune, iar aici pe forum NU avem medici.

| Dragobeta a răspuns:

Doar medicul ginecolog, DUPA ce te consulta iti poate spune.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu sunt medic, nu sunt mare specialist, dar am lucrat în fabrici de confecții textile și fără să vreau am auzit fel de fel de discuții!
În primul rând, principalul vinovat pentru acest avort spontan sunteți dumneavoastră în momentul în care ați avut un precedent de avort spontan, în momentul în care ați rămas însărcinată, trebuia să fiți la ușa medicului ginecolog și să stați numai în concedii medicale pentru sarcină cu risc. Acasă, cât mai mult repaus, activități ușoare. Plus analizele medicale periodice.
Iar, dacă spuneți că nu puteați face în Spania cele vi le-am spus, ați fi venit în România.
Tot ce vă mai pot spune este că dacă doriți să deveniți mamă trebuie să alegeți între bani, serviciu și copil!
Căci, se pare că organismul dumneavoastră e sensibil și nu poate să ducă ambele variante până la capăt!