| FataAiaRandom a întrebat:

AM 12 ani si 70 kg, la un m 75. Joc baschet, si as vrea sa slabesc. Sunt foarte ambitioasa si imbin utilul cu placutul. Daca imi propun, pot face si 5 ore de antrenament pe zi, plus ca vreau sa abordez o alimnetatie mai sanatoasa. Cam cate kg as putea slabi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Este suficient sa mananci mai putin. Unii prefera sa faca3 ore de sport decat sa renunte la o prajutura sau un suc.

| AliTheo18 a răspuns:

Parerea mea este ca in timo o sa slabesti, usor, usor. Depinde de ce mananci, de organismul tau, de exercitiile pe care le faci, intelegi? Nu cred ca poate nimeni sa faca o medie. Si mai alea depinde doar de tine de cat de hotarata esti! Ma bucur ca ai initiativa, si chiar te sfatuiesc sa slabesti, sa ajungi la un echilibru. Foarte inalta nu cred ca esti la varsta ta... Daca cineva te poate ajuta cu sfaturi mai bune...☺️

| Cojocaru_Paul_Adrian_1990 a răspuns:

Du-te si fa sala.Eu asa am facut si am slabit 10 kg