| anonim_4396 a întrebat:

Am 13 ani si inaltimea de 1.65 m.Parintii mei au 1.60(mama) respectiv 1.80(tata)...Credeti ca mai am sanse sa cresc in inaltime? as incerca varianta cu sportul dar in orasul in care stau nu exista "sali" de baschet, etc...pana acum am avut o crestere rapida si imi e frica sa nu raman asa.Am sanse sa mai cresc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LauraFlorentina12 a răspuns:

Si eu am tot 13 ani si am 1.63 si stiu cu siguranta ca voi mai creste si tu cu siguranta
se creste pana la 20, 25 de ani
mie mie chiar teama sa nu cresc prea mult
sper ca ti-am fost de ajutor

3 răspunsuri:
| laptelaperfuzii01 a răspuns:

Stai linistit ca o sa tot cresti in inaltime mai ales pe la 14 ani pana la 16 tot crestiwinking

| GWR a răspuns:

Stai linistita mai cresti.Un om se dezvolta pana la 20-25 ani. Daca unde locuiesti tu nu ai sali poti face handbal.La 12 ani aveam inaltimea 1, 40 ai mei s-au temut ca o sa raman asa am facut handbal 1 an si acum am 1, 62si am 13. Sper ca ti-am fost de folos. Fundabig grin

| georgikutzata a răspuns:

Hei si eu sunt scunda dar nu ma polang poate ca este mai bine, esti mai copilaroasa atuci cand vei fi mare toti vor crede ca esti mult mai tanara, chiar daca esti mai scunda asta nu inseamna ca esti ciudata sau ca vei ramane mai ai timp sa cresti pana la 18 ani fi fara grija te rog o funda desi eu nu stiu ce inseamna aia pentru ca mi-am facut comt acum cateva zile mersi oricum daca e sa imi dai funda bine pa sper ca ti-am fost de ajutor