| Aaaanonimmm a întrebat:

Buna,am 14 ani si am o durere de spate in partea dreapta sus,durerea persista atunci cand inspir sau expir adanc,iar daca vreau sa ma intand pe spate ma doare foarte tare incat nu prea pot sta, ma poate ajuta cineva cu un sfat sau un diagnistic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sfatul meu este sa mergi la medic. Ai probleme la plamani. Diagnosticul doar el ti-l poate da.

| Donsavas a răspuns:

Diagnosticul este dat doar de un diagnostician specializat în probleme pulmonare, cu Autorizație(adică studii in medicina), Nu de necunoscuti si necunoscători de pe internet! Mergi la medicul de familie ca esti mare acum!