| annnna1234 a întrebat:

Am cateva fire de par prinse sub piele in zona inghinala si mi s-a umflat acolo zona aia insa firele sunt adanci si nu se vad ca sa le pot scoate. Am patit asta din cauza epilatului cu ceara. Ce as putea face? Imi este teama de infectie

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MadalinG99 a răspuns:

Buna, iti recomand sincer o vizita la medic, in mod normal se va retrage umflatura, dar mai bine iei ceva pastile pentru a fi mai sigura.

Bula
| Bula a răspuns:

Se pot indeparta chirurgical, dar vor creste alte fire langa...