| dariaelena359 a întrebat:

Buna seara! De câteva luni in zona in care chilotul,, apasă" pielea mi-a aparut o umflatura in zona căreia nu mai iese par deloc! De câteva zile am observat ca s-a făcut ca un fel de basica eu cred ca este din cauza epilatului cu lama. Doar acest tip de epilare îl folosesc in zona inghinală. Aveți idee de la ce ar putea fi și cum ar putea sa fie tratat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foliculita. Tratezi cu un dezinfectant local și o crema cu antibiotic. Mai bine ceri o sugestie a unui farmacist, dar este foliculita fiindcă ai lezat dermul în urma epilării.
Sănătate.