| OanaG97 a întrebat:

Am nevoie de ajutor, am racit groaznic..am infecție în gat, tușesc non stop, nu ma pot odihni din cauza gatului ca tușesc și expectorez infecția care s-a format acolo. Din păcate nu sunt la mine în oraș si m-ar interesa sa știu dacă ma duc la spital îmi dau o rețetă cu antibiotic ceva? Este important. Nu mai pot dormi aproape deloc din cauza tușei si muncesc de noapte sapt asta. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| uptowngirl a răspuns:

Salut. Du-te la urgente, atata timp cat asigurarea ti-e la zi trebuie sa te consulte si sa iti dea un tratament temporar.

| NLS a răspuns:

Daca e grav, mergi la urgente.
Pentru tuse, incearca ACC Akut, efervescente, 600mg, 1 pe zi.
La mine chiar a ajutat, dupa 4 dropsuri/in 4 zile, am fost refacut.

| Andreeush a răspuns:

Du-te la un medic sau la urgențe chiar dacă nu ești la tine în oraș.