| anonim_4396 a întrebat:

Mama mea, desi nu e racita tuseste foarte tare. A fost racita o perioada, dar i-a trecut. Dar tusea tot ia ramas. Ia pastile, face infuzii de plate si ia siropuri. Ce sa mai faca? Multumesc si funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| 80Cris a răspuns:

Mama ta trebuie sa se duca la medic, medicul de familie intr-o prima faza si apoi va fi directionata spre un alt medic daca va fi cazul. Nu este bine sa ia pastile dupa capul sau fiindca nu stie exact ce are. Poate sa-si faca mai mult rau decat bine. Sfatuieste-o sa se duca cat mai repede la doctor. Multa sanatate mamei tale! Pa.

| Bacteriuță a răspuns:

La doctor cu ea! Am fost si eu racita urat de tot, tuse, febra etc etc, iar dupa ceva timp raceala a trecut, tusea nu! Mama s-a ingrijorat si m-a dus la spital, unde am fost consultata si, verdictul, pneumonie. Mie mi-a trebuit mai mult de o saptamana sa ma recuperez. [una in spital. restul' acasa]. Deci ar trebui sa mearga la doctor chiar daca e, sau nu, nefumatoare. Multa sanatate :*

| CristinaLăvMucAnonim a răspuns:

Posibil sa aiba o raceala la plamani. Fumeaza? Daca da are o problema cu plamani daca nu e posibil sa fii racit.Please fundita.

| Emmeii a răspuns:

Nu e fumatoare.