| ololosh11 a întrebat:

Buna,am o intrebare, va rog ajutati-ma
la varsta de 17 ani 6 luni e normal sa ai penis de 12 cm lungime cand e sculat, si subtire
o sa mai creasca? exista ceva pastile hormonale care contribuie la dezvoltarea sexuala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexRv a răspuns:

Buna ololosh11!

Nu te preocupa. Penisul o sa crească in continuare pana la vârsta de 20-22 de ani, la fel cum tot corpul tau va creste in continuare pana la aproximativ acea vârstă.

Mărimea penisului la fiecare băiat depinde de diferiți factori, cum ar fi: genetica, constituția fizica...

Pe de altă parte, nu există nici o pastilă sa provoace creșterea penisului. Oricine tiar zice contrariu vrea să te fraierească.

O zi faină!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Penisul o sa creasca odata cu tine, pana pe la 18-20 de ani.
Din pacate nu exista tratamente de marire a penisului, dupa cum vezi si tu cata disperare este in lume si cum ultima solutie ramane tot marirea chirurgicala a penisului.
Ca sa stii cat de mare va creste penisul tau, trebuie sa vorbesti cu tatal tau, ca masura pnisului il mostensti de la el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu la 17 ani o aveam de 15 cm si suficent de groasa incat o faceam pe iubita de atunci sa urle.

Acum e mult mai mare si mai groasa.

Micropenis aici erai pe TPU! laughing)

Ha ha.

Sa isi ia un binoclu fata pentru ati zari chestiuta.

| Vraciu2016 a răspuns:

E normal. Depinde și de ce fel de persoană esti: dacă ești slab sau mai facut, dacă ești mic de înălțime sau inalt, etc. Dacă te ajuta cu ceva să știi că nu ești singurul. Sunt mai mulți care au un penis de 12. Nu-mi place sahsă spun, da și eu am același marime, și tot 17 ani am happy

| Anonim1234532 a răspuns:

Priete eu personal ti as spune sa te obisnuiesti ca ai penisul mic. eu la varsta de 17 ani il aveam de 16 cm si ok in grosime acum la 20 il am de 16-17-18 cm si tot ok in grosime iti va mai creste dar nu cu mult!