| mihaella100000 a întrebat:

.buna.am o masea cariata.si as vrea sa pun dentocalmin sa omor nervul. a-s putea?
funda:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Adina77 a răspuns:

Nu,din pacate trebuie sa mergi la dentist sa-ti lucreze acolo.
Dentocalminul este pentru durere, nu te ajuta cu nimc.caria progreseaza, si apoi durerea va fi mai mare si manevra medicului mai complicata.
Succes!

| AkaneHanda a răspuns:

Mai bine du-te la dentist

| danutzatah89 a răspuns:

Cred ca trebuie sa te duci la dentist

| Eixip a răspuns:

Dentocalminul nu omoara niciun nerv...nu este recomandat sa folosesti asta pana nu consulti un doctor stomatolog.

| DinamoAdrian a răspuns:

Hay Dentocalmin doar amana durerea nu omoara nervul si cea mai buna solutie e sa te duci la dentist am facut si eu la fel cu dentocalmin si lasat pagubas